وکیل کیفری اصفهان

وکیل کیفری اصفهان فردی است که در مسائل کیفری تخصص کافی دارد. وکیل کیفری باید توانایی لازم  در دفاعیات تخصصی  از موکل خود نسبت به امور کیفری که مطرح می شود را داشته باشد. همچنین نسبت به همه موضوعات کیفری مانند قواعد و مقررات تجربه و آگاهی کافی داشته باشد. وکلای کیفری در دادسرا ، دادگاه کیفری ،نظامی و سازمان تعزیرات حکومتی به وکالت می پردازند. وکیل کیفری مانند دیگر وکلای حقوقی اجازه حضور در همه پرونده های کیفری مانند پرونده های دیوان عالی را ندارد . وکلای پایه یک تنها مجاز به طرح و بررسی پرونده های دیوان عالی دارند.


تفاوت دعاوی کیفری و حقوقی

دادگاه ها در شکایات حقوقی به فرد شکایت کننده خواهان و فرد طرف او را خوانده می نامند. درشکایت کیفری فرد شکایت کننده شاکی و فرد طرف او متشاکی خطاب می شود.شکایات کیفری می توانند در هر برگه ای تنظیم شود و دادگاه آن را بپذیرد. اما شکایات حقوقی باید در برگه ی مخصوص دادخواست تنظیم شود تا دادگاه آن را بپذیرد. اگر این شکایت در برگه دادخواست تنظیم نشود دادگاه آن را نمی پذیرد. در پرونده های حقوقی با رضایت خواهان دعوی خاتمه یافته و پرونده به پایان می رسد. اما در پرونده های کیفری با رضایت شاکی پرونده مختومه نمی شود ، مخصوصا در پرونده های که جنبه عمومی دارند.

بهترین وکیل کیفری

بهترین وکیل کیفری اصفهان باید دارای تجربه کافی باشد و نسبت به کلیه قوانین آگاهی داشته باشد. همچنین باید تحصیلات و تخصصی در امور کیفری را دشته باشد. قوانینی که یک وکیل خوب باید به آن مسلط باشد عبارت اند از قانون مجازات اسلامی ، آئین دادرسی کیفری ، آراء وحدت رویه و…. می باشد. اگر به دنبال دریافت بهترین نتیجه از پرونده های کیفری می باشید در انتخاب وکیل آن به این موارد را در نظر بگیرید.

ویژگی های وکیل کیفری

وکالت در زمینه کیفری از حساسیت بالایی برخوردار است چرا که موکل جرمی مرتکب شده و مجازات کیفری دارد. از ویژگی های برجسته یک وکیل کیفری پایه یک وقت شناسی و به روز بودن اطلاعات آن می باشد. وکیل کیفری اصفهان باید قادر به دفاع از موکل خود در تمام مراحل دادرسی و بررسی پرونده باشد. گویش و بیان قوی ، فن بیان و تنظیم دفاعیه تسلط به قوانین و رویه قضایی محاکم همگی جز ویژگی های یک وکیل کیفری می باشد. همچنین این وکلا باید علوم پزشکی نیز آشنا باشند چرا که در پرونده های جنایی نظر پزشکی قانونی لازم است. وجدان، صداقت، سلامت اخلاق، علم و تجربه کافی، صفاتی همچون خلاقیت، توانایی حل مسأله و بررسی موضوع از زوایای مختلف از دیگر ویژگی های این وکیل می باشد.


مهنوش ذبیحی وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان و کیش جهت مشاوره آنلاین تماس بگیرید

info@mahnooshzabihi.ir

٠٩١٣٢٠٣٣٤٤٢


 

وظایف وکیل کیفری چیست؟

وظیفه اصلی وکیل کیفری اصفهان تهیه دعوی باشد . اگر یک وکیل کیفری به عنوان وکیل شاکی در یک پرونده کیفری حضور باید مطالبان موکل خود را به صورت شکوائیه تنظیم و بیان می کند. همچنین تهیه دفاعیه ای که بیان کننده دفاع از موکل خود در برابر شکوائیه باشد جز وظایف آن می باشد. این وکلا هنگام بازجویی و دادرسی نیز امکان حضور دارند. وکیل کیفری با در دست داشتن شواهد و مدارک معتبر و ارائه آن به دادگاه می تواند باعث کاهش جرم شود.

 

چرا به یک وکیل کیفری نیاز داریم؟

موارد بسیار حساس و مهم در مراجع قضایی و حقوقی ، دادگاه ها و پرونده های هستند که در زمینه امور کیفری تشکیل می شوند. در پیگیری و حل این نوع پرونده ها تخصص وکیل کیفری اصفهان اهمیت بسیار بالایی دارد. زیرا کوچک ترین جزئیات و تغییرات باعث می شود که تغییرات مهم و بزرگی برای موکل را رقم بزند. پس در این گونه موارد لازم است که به یک وکیل کیفری مراجعه نماید. یک وکیل کیفری اصفهان با آگاهی و فن بیان مناسب می تواند از جان و مال موکل دفاع نماید و نتیجه دلخواه آن را به دست اورد.

چند نمونه از دعاوی کیفری

برای احقاق حقوق فردی و اجتماعی از طرف جامعه مجازات یا کیفر تعیین می شود. مجازات یا کیفر شامل حبس، جزای نقدی، شلاق، پرداخت دیه، محرومیت از حقوق اجتماعی و… می باشد. هر موضوعی که قانون آن را جرم می شناسد و برای آن مجازات تعیین کرده است در دایره دعاوی کیفری قرار می گیرد. وجود تفاوت در دعاوی کیفری، سبب تفاوت در نوع مجازات متهم می شود. چند نمونه از دعاوی کیفری :

  1. جرایم مالی مانند سرقت، کلاهبرداری، تخریب، خیانت در امانت، صدور چک بلامحل و سایر جرایم مالی دیگر.
  2. جرایم امنیتی مثل جعل، محاربه، جاسوسی
  3. جرایم خانوادگی مانند ترک انفاق، عدم اثبات نکاح، طلاق و سایر جرایم مربوط به خانواده
  4. جرایم شخصی از قبیل، قتل، ضرب و جرح، تجاوز به عنف و سایر جرایم علیه تمامیت جسمانی و حیثیت اشخاص.
  5. جرایم رایانه ای
  6. جرایم آدم ربایی و غیره

 


مهنوش ذبیحی وکیل پایه یک دادگستری در اصفهان و کیش جهت مشاوره آنلاین تماس بگیرید

info@mahnooshzabihi.ir

٠٩١٣٢٠٣٣٤٤٢


شکایت کیفری چگونه به اثبات می رسد؟

ادله کیفری برای اثبات شکایت کیفری طبق ماده 160 قانون باید یکی از این موارد زیر باشد:

1. اقرار
2. شهادت
3. قسامه
4. سوگند در موارد مقرر قانونی
5. علم قاضی